Balony z helem – kilka przydatnych informacji

Posted on

Balony z helem

Balony z helem

Balony to niezwykle uniwersalne gadżety, które wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Znajdują one zastosowanie podczas różnego rodzaju eventów takich, jak targi, konferencje, koncerty, pikniki czy festyny. Z powodzeniem wykorzystać można je także tworząc dekorację na wesele, baby shower, wieczór panieński, kinderbal czy urodziny. Produkty tego typu są niedrogie, lecz niezwykle efektowne. Decydując się na ich zakup możemy być pewni, że zapadną one w pamięci zaproszonych na wydarzenie gości na długi czas. Poniżej garść ciekawych informacji na ich temat.Historia produktów, jakimi są balony z helem sięga XVIII wieku. Wówczas były one ziszczeniem marzenia o locie w powietrzu. Już wtedy wprawiały one w zachwyt, a to ze względu na ich kolor, zdobienia i efektowne unoszenie się w powietrzu. Wysokie ryzyko wypadków nie było w stanie zniechęcić ludzi do lotów balonem. Ci, którzy jednak nie odważyli się na taką przejażdżkę, po czasie odkryli, że ich znacznie mniejszą, dmuchaną formę wykorzystać można do celów dekoracyjnych, wypełniając helem tak, aby unosiły się one pod sufitem.

Balony z helem dostępne są w wielu różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi ich wersję owalną oraz okrągłą. Warto jedynie pamiętać, by nie nadmuchiwać ich za długo – gdy swoją formą będą one przypominały gruszkę, staną się znacznie bardziej podatne na pęknięcia. Balony podzielić można także pod kątem materiału wykonania. Do wyboru jest tutaj między innymi ich wersja lateksowa oraz foliowa.

Balony z helem różnić mogą się od siebie także wielkością. Najmniejsze mają średnicą około 12 centymetrów. Najczęściej wykorzystuje się do napełniania nimi bardzo dużych, przezroczystych dekoracji. Balony o wielkości 20 centymetrów wykorzystywane są do tworzenia łuków, girland czy innych dekoracji. Modele duże na 30 centymetrów najlepiej napełnić helem, udekorować przy pomocy długich wstążek i pozwolić im swobodnie zwisać pod sufitem. Największe są balony o wielkości 100 centymetrów, które zawiesić można na środku sufitu i wypełnić dziesiątkami mniejszych, przezroczystych dekoracji.

Tags: , ,